Hotline tonë:
+49 (0) 2428/8198992
Dyqan Certified internet
3 vit garanci për të gjitha pajisjet
Blerje urdhëron dhe më shumë
Nga një vlerë të rendit të 59 €, ju japim shpenzimet e transportit detar!
Dhurata nga 49,00 €
Ju jeni këtu: Nail Projektimi / Aksesorë / Mirëmbajtja e duarve + manikyri
Përgatitja e përkryer për një tabaka manikyr është i rekomanduar
Ngjyra e imazheve mund të ndryshojnë.
Details
+

Manikyr thonjtë e vaskë direkt në tre ngjyra të ndryshme për Salons gozhdë profesionale. Fingernails Manikyr Nail Studio vaskë në të cilësisë më të lartë nga prodhuesit.

Duart janë karakteristikat më të rëndësishme të një pamje normale. Sa më shumë e rëndësishme që ata janë të ruajtur gjithmonë dhe të përgatitur. Manikyr është arsyeja pse gjë! Megjithatë, kjo nuk është gjithmonë një vizitë në një Sallone Bukuri nevojshme për të marrë kujdes profesional. Me një praktikë pak ju mund të bëni thonjtë tuaj dhe duart të marrë një manikyr profesional në shtëpi.

Në fillim të çdo manikyr, së pari mbeturinat e vjetra Lackierrungen design gozhdë të hiqen me Heqës gozhdë. Për t'u përgatitur për duart mbi procedurën e ardhshëm, gishtat janë larë para në tabaka thonjtë manikyr me ujë të ngrohtë me sapun. Kjo shërben për të zbutur cuticles, të cilat mund të jenë të shtyrë të lehtë për të dush me një shkop palisandër mbrapa. Cuticles duhet të jetë prerë në asnjë rrethanë apo redaktuar me objekte të tjera të mprehta. Që nga gozhdë është formuar në shtrat gozhdë nën cuticle, që çon në dëmtim të përhershëm të këtij përkeqësimin e gozhdë. Nga ana tjetër, banjë në ujë me sapun, ju mund të kënaq duart e tij nga koha në kohë, një banjë në vaj ulliri dhe limon ujë. Këto mjete në shtëpi për të ndihmuar sidomos në, thonjtë thatë i brishtë.

Hapi i ardhshëm i manikyr, ajo shkon në shkurtimin e thonjve. Vetëm në raste të jashtëzakonshme duhet të jetë prerë. Më të mirë për strukturën e thonjtë është fotografi me një fotografi të butë gozhdë, e cila nuk duhet të jetë e bërë nga metali. Shikoni veten e tyre për fotografi dizajn tonë gozhdë gozhdë në dyqanin tonë. Paraqitur është gjithmonë nga jashtë për brenda dhe vetëm në një drejtim, kështu që nuk e thyejnë thonjtë e tyre. Për përgatitjen optimale për pikturë e një pune të plotë paraqitjen e rekomandon një krem ​​ringjalljen e dorës.

Për të mbrojtur thonjtë nga njollë, duhet të jetë gjithmonë një vernik të qartë janë aplikuar manikyrin e thonjve para aktuale. Derisa ajo ka tharë plotësisht, e para e dy shtresat e bojës është aplikuar. Pikturë fillestar është bërë me tre goditje të furçë të shkurtër, e para e cila në mes të gozhdë, dhe dy të tjerë komplotuan për të majtë dhe të djathtë. Edhe këtu, një fazë tharje janë vërejtur. Veshje e dytë e bojës merr vërtetë thellësinë e tij me ngjyra. Nëse keni gabim kur zbatohet, bën një korrigjim të shpejtë stilolaps dhe ndihmë profesionale. Për të përfunduar pikturë edhe një herë një shtresë e shtresë të qartë është aplikuar. Kjo e shton jetës së bojë ngjyrë që është e mbrojtur më mirë në këtë mënyrë.

Kërkesa për një manikyr profesionale me rezultate optimale janë gjithmonë thonj të shëndetshëm. Brishtë dhe thonjtë e thatë të çojnë në rezultate të këqija. "

udhëzime
+

Këshillë për manikyr


Hapi 1: Përshtatni formën dhe gjatësinë e  thonjve me anë të një  freze mund të gjindet në dyqanin tonë Art.-Nr. 4335 ose 4304 Körnung 240/240). Gjatë lëmimit, kujdesuni që të lëmoni gjithnjë në njërin drejtim. Nëse veprohet në të dy drejtimet, atëherë mund të vie deri te thyerja ose copëtimi i thoit.

Hapi 2: Bëni zbutjen e gishtave tuaj në ujë të ngrohtë për rreth 5 deri 10 minuta. Për të bërë këtë më së miri ne rekomandojmë enën tonë mnikyri Art.-Nr. 9289 e cila është në dispozicion në disa gjyra të ndryshme. Në këtë mënyrë, thoi do të jetë në mënyrë optimale i zbutur për të ndërmarrë trajtime tjera. Në fund thani duart tuaja.

Hapi 3: Tani vendosni ca nga eliminues të lëkurës së thonjve Art.-Nr. 4037 mbi lëkurën e thoit dhe lereni për pak kohë të bëjë efektin e vet. Në fund mund të riktheni lëkurën e thonjve me anë të shkopinjve të vogël druri.

Hapi 4: Nëse dëshironi që thonjve tuaj t'i jepni shkëlqimin maksimal, të shmangni humbjen e ngjyrës dhe të barazoni pjesët jo të sheshta, atëherë lustroni thonjtë me lustruesin tonë  Art.-Nr. 4315.

Hapi 5: Dhe në fund relaksoni duart me një krem ideale për duar. Për të arritur këtë qëllim, kremi Art.-Nr. 4092  është ideale. Kremi përhapet lehtë dhe absorbohet shpejtë.Feedback
+
Vlerësimet e përgjithshme
5
Përmbledhje
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0

Nuk ka komente në atë gjuhë për këtë artikull.

Oferta ekskluzive.Vetëm për ju. Regjistrohu tani kupon vlefshme deri 31.12.2012, sapo që një përdorues mund të shfletoni nga blerjen vlerën e 40 €
5€
nded ndërkombëtar