Hotline tonë:
+49 (0) 2428/8198992
Dyqan Certified internet
3 vit garanci për të gjitha pajisjet
Blerje urdhëron dhe më shumë
Nga një vlerë të rendit të 59 €, ju japim shpenzimet e transportit detar!
Dhurata nga 49,00 €
Ju jeni këtu: Nail Projektimi / Aksesorë / Trajnimi + udhëzuesit
Manual për shabllonet e akrilikut
Ngjyra e imazheve mund të ndryshojnë.
Details
+

Nail vendos design gozhdë udhëzues manual është e përkryer për grupe gozhdë akrilik me hap pas hapi instruksionet për fillestar. Nail përcakton udhëzimet design gozhdë do t'i udhëzojë ata që të hyjnë në vetë-ndihmë materiale.

Nail vendos gozhdë udhëzime design - udhëzime për grupe gozhdë akrilik me udhëzime hap pas hapi për fillestar dhe Salons gozhdë.

Udhëzime për gozhdë akrilik përcakton

Pas heqjes me kujdes çdo manikyrin e thonjve thonjtë ekzistuese natyrore janë paraqitur në formën e njëjtë.

Gjej matching ideal dhe i përsosur i Tip. Tip i duhet të jetë edhe me sipërfaqe duke mbajtur dhe nivel të angazhohen në gozhdë natyrore. Tip i është e saktë kur ai paraqet një zgjerim natyror të gozhdë natyrore.

Gozhdë përgatitur natyrore duhet të pastrohen me të pastër / degreaser. Vetëm duke tërësisht pastrimin dhe degreasing i jetegjatesise gozhdë natyrore optimale e thonjve artificiale mund të arrihet.

Të hyjë në brazdë e zam gozhdë tip-Tipunterseite.

Tani vendin e tip me presion të lehtë pikërisht me gozhdë natyrore. Kushtojë vëmendje në këtë operacion se nuk e ajrit është e bllokuar. Si zam gozhdë thahet shumë shpejt, duhet të përdoret shpejt dhe me lehtësi.

Me Cutter profesional të veçantë-Tip ju prerë tip për gjatësinë e dëshiruar dhe tashmë mund të para-përcaktojnë formën e thonjve.

Tranzicionit nga gozhdë natyrore në majë të planifikuara janë të theksuara me kujdes me një fotografi të butë gozhdë.
Për të lehtësuar punën e mund të jetë një tip-Blender mund të përdoren.

Tani me masë të nevojshme si, / primer lidhjes agjent është aplikuar vetëm në gozhdë natyrore. thahet plotësisht.

Dip furçë e parë model në përzierjen me gjellë të lëngshme akrilik, pastaj vazhdo me furçë lagësht në pluhur mbushur gjellë përzierjen. Ajo formon një top të vogël, duke ndaluar së pari në Tipspitze. Mbajë furçë të sheshtë dhe modeli, të parë formën e tip gozhdë. 2 dhe çdo e treta gozhdë Ball akrilik nga qendra e në masë është depozituar në matricë për të dhe të modeluar.

Nëse keni vendosur në teknikën klishe (letër templates / roll), (për zgjerimin e gozhdë natyrore pa këshilla), kështu që ju lutemi vendosur template pikërisht me gozhdë natyrore. Përbërjen e parë topin akrilik është depozituar pastaj në template dhe formuar me një furçë të sheshtë për të aplikuar një tip gozhdë. Topin e dytë ose ndoshta të tretë është i ndaluar në mes të gozhdë dhe pika e matricës model. Nëse jeni të nxjerrë në pah naturalness e gozhdë, sidomos si ju punoni tip gozhdë me pluhur të bardhë akrilik. Ajo nuk mund të përdoret në cuticles!

parregullsi të vogla, korrigjim formë dhe si me një file apo bllok lëmues për të kompensuar të bllokuar e zezë dhe e bardhë polare. Një përfundim të përkryer është mbështetur nga një skedar polake ose pad blu lustrim dhe vaj gozhdë kujdes. "

Feedback
+
Vlerësimet e përgjithshme
5
Përmbledhje
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0

Nuk ka komente në atë gjuhë për këtë artikull.

Oferta ekskluzive.Vetëm për ju. Regjistrohu tani kupon vlefshme deri 31.12.2012, sapo që një përdorues mund të shfletoni nga blerjen vlerën e 40 €
5€
nded ndërkombëtar