Hotline tonë:
+49 (0) 2428/8198992
Dyqan Certified internet
3 vit garanci për të gjitha pajisjet
Blerje urdhëron dhe më shumë
Nga një vlerë të rendit të 59 €, ju japim shpenzimet e transportit detar!
Dhurata nga 49,00 €
Ju jeni këtu: Nail Projektimi / Aksesorë / Trajnimi + udhëzuesit
Xhel thonjsh tutorial me gabim modelimit dhe shkaqet në gjermanisht
Ngjyra e imazheve mund të ndryshojnë.
Details
+

UV xhel Nail design shkakton lista direkt nga prodhuesi Nail-Design-euro-Discount për fillestar dhe profesionist Salons gozhdë. UV Nail design xhel shkaqet listën e gabimeve të zakonshme në UV design gozhdë vendos gel gozhdë janë bërë!

-Gabim shkak-listë

Sistemit UV Gel:

- Design gozhdë shërohet xhel pamjaftueshme:

UV pajisje nuk është siç duhet pasqyruar

frekuencave False dritë

tuba UV të vjetër (maksimum 1 vit)

Cilësia e dobët e xhel

Xhel është shumë e vjetër (rreth 5 muaj pas hapjes, në cilësinë përkeqësuar)

Gel ishte ruajtur në mënyrë jo (duhet te 2 ° min -.. Max + 25 ° është i ruajtur)

Si variant pak temperaturë

Nuk ka dritë UV si dielli me xhel design gozhdë mund të vijnë

Jo shumë të afërt me design gozhdë UV-dritë dyqan njësi

xhel frëngjisht aplikuar në shtresa të holla, ndryshe ajo nuk mund të vërtetë shërim

pigment të tjera ngjyra-përmbajnë design xhel gozhdë thinly

- Gabim e modelimit design gozhdë:

Në të njëjtën ditë e modelimit design gozhdë asnjë yndyrë të mund të shkoj në thonjtë (, krem ​​pule, etj)

No kimike (uthull, pastrim materiale, etj)

polish False thonjve mbartës (ata shpesh përmbajnë ngjyra vaj aromë)

Nga orë ½ para le të ujit ose dezinfektues për të marrë thonjtë

- Gabimet gjatë projektimit modelimit thonjsh (xhel nuk më pas)

gozhdë Natyrore roughened (nuk roughened me një fotografi gozhdë natyrore)

Ndërsa design gozhdë e duhanit modelimit (nikotina dhe katrani vjen nga xhel)

Duke marrë medikamente të tilla si antibiotikët

Shumë i yndyrshëm design gozhdë Cleaner

Shumë thonjtë me yndyrë natyrale

kohë të shkurtër për shërimin e

xhel Nail projektimit aplikuar shumë i hollë

Xhel është aplikuar shumë i trashë në gozhdë = Pfalz, dhe vjen në lëkurë = xhel liftet pas disa orë

einmodellieren Nail nga poshtë (me ngjitës dhe të përfundojë ndryshe gozhdë është shumë e trashë)

- Këshilla lot:

Zgjedhja e gabuar e design tips gozhdë

për çdo formë ka një dizajn gozhdë gozhdë tip:

Euro Tip = formë normale të gozhdë

Tip = kthetrat e fortë gozhdë lakim kurbë C

Flat Tip = banesë C lakim vijë e lakuar

lidhura dobët (shtrembër ose e ajrit)
- Nail design abetare jo vetëm në gozhdë natyrore në majë

trajnimit të dobët ose të pahijshme design teknikat e modelimit gozhdë

Rekomandim:

Lista e NDED gabim

design modelimit NDED gozhdë udhëzim (gel UV / akrilik / tekstil me fije qelqi)

design NDED gozhdë kurse (gel UV / akrilik / tekstil me fije qelqi)

Produktet NDED përdorim "

Feedback
+
Vlerësimet e përgjithshme
5
Përmbledhje
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0

Nuk ka komente në atë gjuhë për këtë artikull.

Oferta ekskluzive.Vetëm për ju. Regjistrohu tani kupon vlefshme deri 31.12.2012, sapo që një përdorues mund të shfletoni nga blerjen vlerën e 40 €
5€
nded ndërkombëtar