Hotline tonë:
+49 (0) 2428/8198992
Dyqan Certified internet
3 vit garanci për të gjitha pajisjet
Blerje urdhëron dhe më shumë
Nga një vlerë të rendit të 59 €, ju japim shpenzimet e transportit detar!
Dhurata nga 49,00 €
Ju jeni këtu: Nail Projektimi / Aksesorë / Trajnimi + udhëzuesit
Manual për shabllonet e xhelit UV
Ngjyra e imazheve mund të ndryshojnë.
Details
+

"Design UV xhel gozhdë modelimit udhëzim për fillestar dhe të avancuar. Design UV xhel gozhdë modelimit udhëzues me këshilla dhe truket për modelim me UV Gel. Gozhdë UV ynë xhel udhëzimet design modelimit direkt nga prodhuesi Nail-Design-Euro-Discount, modelimit me UV xhel për ju një fllad absolute dhe asgjë nuk shkon!

Udhëzime për një modelim dizajn të përsosur gozhdë me UV Gel

Të shkurtuar thonjtë natyrore me një fotografi dizajn gozhdë rërë letër në rreth 1 mm në gjatësi (rrezja e gozhdë e tyre natyrore duhet të kontaktoni buzë të tip që të përshtatet)

Ashpërohem thonjtë natyrore me anën e mirë e file gozhdë për të hartuar pak në mënyrë që gozhdë nuk është më i ndritur.

Hiqni lëkurën në rrënjë gozhdë e gozhdë me një thikë gozhdë dhe pastaj të shtyjë atë me një skedar (apo kuaj këmbët) mbrapa.

Merrni design gozhdë furçë pluhur dhe për të hequr tallash metali trashë.

Hidhni një jastëk garzë pa tul dhe të japin diçka për të shtie në korrent (ne ju rekomandojmë Nail Cleaner Special pa colorings, aromatizuesit dhe vajra)

Ardhshëm, të marrë këshilla të thonjve të saj janë më të përshtatshme (kjo duhet të jetë një C të jetë e mundur të ngjashme - ekspozitë kurbë).

Këshilla për një C = Normal normal - Curve

Një këshilla francez e bardhë = këshilla për një kurbë normale C

B = kthetrat Këshilla për një lakuar fort-kurbë C

C = transparent Këshilla (Glastips) për një kurbë normale C

D = American Këshilla për një kurbë banesë C

Tani, ata kërkojnë nga të madhësive (1-10) ata kanë nevojë (e preferueshme të njëjtën gjerësi si thonjtë e tyre natyral).

Design gozhdë gozhdë ngjitës është aplikuar tashmë në zonën e kontaktit të tip (jo shumë të vogël = ajrore flluska në mes të gozhdë natyrore dhe design gozhdë tip, por jo shumë = do të kandidojë në gozhdë Pfalz).

Nëse dizajni gozhdë ngjitës është aplikuar në majë duhet të jenë të lidhura menjëherë si thahet ngjitës shpejt.

Pastaj merr tip gozhdë prestar design prerë dhe këshilla për gjatësinë e dëshiruar.

Tani ata file design tips gozhdë në formën e dëshiruar.

Me një skedar apo file gozhdë elektrike ata mund wegfeilen edhe kalimin midis tip dhe gozhdë natyrore.

Hiq me një furçë thonjsh për të paraqitjes design pluhuri i trashë.

Të pastër me një jastëk të celulozës dhe disa thonjtë Nail-Cleaner.

Shfrytëzues Problem duhet të fort si i yndyrshëm ose thonjtë shumë të hollë natyror, të aplikojnë pak design abetare thonjsh (aderimin promotori) mbi thonjtë natyrore (jo këshilla).

Tani ata mund të fillojnë me një gozhdë dizajn gozhdë gel.

Aplikoni një shtresë e hollë e xhel abetare të parë dhe i lejoni këto 120 seconds në pajisje Nail Design UV shërimin.

Gjithmonë puna nga e djathta në të majtë dhe me dorën e majtë nga e majta në të djathtë.

Pas shërimin, rezultati është gjithmonë një Schwitzschicht ngjitet jo tani të hiqet.

Design gozhdë xhel-design trashë është aplikuar në mënyrë që në pikën më të lartë të xhel është formuar në tranzicion midis tip dhe gozhdë natyrore (nice-C kurbë). Është e rëndësishme që ju të mos hiqni rrëshqitje xhel, dhe të tërheqë atë. Kështu që mund të shpërndahen në mënyrë të barabartë.

Design gozhdë xhel nuk duhet të kandidojë në gozhdë Pfalz përndryshe ajo do të rrisë (heqë), më vonë (kjo duhet të ndodhë, por ata largojë atë vetëm para për shërimin e me një shkop prej druri raund).

Hidhni një jastëk garzë pa pas kurimit dhe të japë diçka
Gozhdë të pastër në të.

Tani hiqni Schwitzschicht (shtresë ngjitëse) të thonjve.

Tani duke e projektimit tampon gozhdë, dhe rërë të qetë gunga.

Nëse gel duhet të drejtohet në Pfalz gozhdë, ata grihë xhel dhe hiq me anën e mirë e file design gozhdë.

Merrni furçë për të hequr pluhurin dhe tallash metali trashë.

Të pastër me një jastëk të celulozës dhe disa thonjtë Nail-Cleaner.

Nëse ata duan ata mund të aplikojnë në frëngjisht design xhel gozhdë. Ne rekomandojmë frëngjisht në 2-3 shtresa të holla për të aplikuar, për shkak të dritës UV për shkak të ngjyrës pigmente dhe nuk mund ndryshe të shkoj në fund të xhel.

Pas kurimit (120Sekuden) gjithmonë krijon një Schwitzschicht ngjitet nuk janë tani të hiqen përsëri.

Xhel gjuetar fokash gozhdë të projektimit (Finish) thinly (duke përfshirë këshilla gozhdë rreth modelimit, në mënyrë që gozhdë ose tip nuk mund të zgjidhë xhel).

Marrë pas kurimit (120 sekonda) një jastëk garzë të lirë dhe të japin diçka gozhdë të pastër në të.

Tani hiqni Schwitzschicht (shtresë ngjitëse).

Ana e mirë e file design gozhdë mund të kenë qoshe ose tehe të mprehta janë hequr.

Në varësi të kërkesës, në fund Sun-blockers (anti-Gilbschutz), ngjyra ngjyra, gozhdë ylli dizajn bizhuteri dhe e tërë bota Nail art mund të jenë thonjtë tuaj në një vepër unike e artit. "

Feedback
+
Vlerësimet e përgjithshme
5
Përmbledhje
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0

Nuk ka komente në atë gjuhë për këtë artikull.

Oferta ekskluzive.Vetëm për ju. Regjistrohu tani kupon vlefshme deri 31.12.2012, sapo që një përdorues mund të shfletoni nga blerjen vlerën e 40 €
5€
nded ndërkombëtar